10 dhomat e gjumit më mahnitëse në botë

Thonë se bukuria është në syrin e shikuesit, por me siguri ekziston një konsensus mes shikuesve dhe këtyre dhomave të gjumit – sepse janë krejtësisht të denjë.

Dhomat e gjumit të prezantuara më poshtë janë 10 të nominuarat për “Dhomën më Seksi të Gjumit në Botë” nga Mr & Mrs. Smith, klubi i udhëtimit për adhuruesit e hoteleve ekstreme.

Lista përfshin një suitë mahnitëse në një shkëmb në Spanjë, një dhomë gjumi të bukur në Paris me pamje nga Kulla e Ajfelit dhe një dhomë të mrekullueshme në Maldives.

Se cilat janë këto 10 dhomat më të bukura të gjumit, mund t’i shihni më poshtë:

Soneva Jani, Maldive

Cap Rocat, Majorka, Spanjë

Lion Sands Game Reserve, Afrikë të Jugut

Ishulli Nihi Sumba, Sumba, Indonezi

La Reserve Hotel & Spa, Paris, Francë

Malet e Kaltra, Australi

Il Sereno, Liqeni Como, Itali

The Franklin, Londër, Angli

Be Tulum, Riviera Maya, Meksikë

Palazzo Margherita, Basilicata, Itali