12 plazhet madhështore në botë që patjetër duhet t’i vizitoni

Vera ende është larg, sigurisht, por këto foto do t’ju ndihmojnë që ta kaloni kohën duke i shikuar plazhet më të mrekullueshme në botë – derisa të vijë sezona e pushimeve.

Më poshtë ne kemi mbledhur 12 prej plazheve më të mrekullueshme, të cilat duhet patjetër t’i vizitoni të paktën një herë.

Plazhi “Parajsa e Bardhë”, Australi

Plazhi rozë, Bahamas

Playa del Amor (Plazhi i të Dashuruarve), Ishujt Marietas, Meksikë

Plazhi Navagio, Greqi

Ipanema, Brazil

Plazhi Maho, Saint Martin

Plazhi i Qelqit, Kaliforni, SHBA

Gjiri i Fundit, Barbados

Plazhi Hyams, Australi

Ishulli Vaadhoo, Maldive

Gjiri i Hijeshisë, Ishujt Turk dhe Caicos

Oqeani në Kupë ‘Seagaia’, Japoni