15 vendet e pabesueshme për të cilat shumica e turistëve nuk kanë dëgjuar asnjëherë

Shumë prej vendeve më të mahnitshme të botës nuk janë të njohura si destiancione për turistë, pasi që është shumë e vështirë të shkohet atje.

Por këta ishuj të bukur, ujëra të kristaltë, fusha me lule dhe ujëvara mahnitëse ia vlen që të vizitohen.

Që të gjithë duken sikur i përkasin përrallave. Pushime.com ka mbledhur 15 vendet ‘sekrete’ të planetit tonë, për të cilat shumica e turistëve nuk kanë dëgjuar ende.

Këtë janë ato:

Blagaj, Bosnje dhe Hercegovinë

Huacachina, Peru

Liqeni Hillier, Australi

Plazhi i Fshehur, Ishujt Marieta, Meksikë

Çarja Silfra, Islandë

Isola Bella, Itali

Fshati Popeye, Maltë

Toka e Kuqe Dongchuan, Kinë

Ishulli Flores, Portugali

Porta e Ferrit (i njohur gjithashtu edhe si Krateri Darvaza), Turkmenistan

Parku Kombëtar ‘Lencois Maranhenses’, Brazil

Setenil de las Bodegas, Spanjë

Shpella e Saint Marcel d’Ardeche, Francë

Shpellat e Mermerit, Kili

Las Lajas Sanctuary, Kolumbi