16 aeroportet më të mira në botë

Është e mrekullueshme kur pak minuta pasi të keni arritur në një qytet ose shtet, përshtypjet e para të fillojnë nga aeroporti.

Është aeroporti ai që të ‘shtyn’ që të bësh edhe udhëtime të tjera – dhe një aeroport është veçoria dalluese e çdo qyteti.

pushime.com më poshtë ka mbledhur 16 aeroportet e pabesueshme nëpër botë, të cilët mahnitin edhe turistët më të sofistikuar.

Aeroporti Ndërkombëtar Ashgabat (Turkmenistan)

Aeroporti Ndërkombëtar i Abu Dhabit (EBA)

Aeroporti Ndërkombëtar ‘Lion-Saint-Exupery’ (Lion, Francë)

Aeroporti ‘Marrakesh Menara’ (Maroku)

Aeroporti Ndërkombëtar ‘Inçeon’ (Kore të Jugut)

Aeroporti Ndërkombëtar ‘Shenzhen Bao’ (Shenzhen, Kinë)

Aeroporti Ndërkombëtar ‘Uashington Dulles’ (Uashington, SHBA)

Aeroporti Ndërkombëtar ‘John F. Kennedy’ (Nju Jork, SHBA)

Aeroporti Ndërkombëtar i Pekinit, Terminali 3 (Pekin, Kinë)

Aeroporti Ndërkombëtar Denver (SHBA)

Aeroporti Ndërkombëtar Kansai (Japoni)

Aeroporti Ndërkombëtar i Dubait (Dubai, EBA)

Aeroporti Ndërkombëtar i Los Anxhelosit (SHBA)

Aeroporti Ndërkombëtar i San Franciskos (SHBA)

Aeroporti Ndërkombëtar Samui (Tajlandë)

Aeroporti Princesha Juliana (Sint Maarten, Karaibe)