21 plazhet magjike të Tajlandës

Me qindra ishuj të shpërndarë përgjatë brigjeve të saj dhe shumë lumenj e liqene përreth, Tajlanda i ka ishujt më të mrekullueshëm në botë.

Shumë njerëz tashmë kanë dëgjuar për të, dhe madje ndoshta edhe e kanë vizituar këtë vend të mrekullueshëm dhe ishujt e mëdhenj, si Phuket dhe Koh Samui.

Por, ka edhe disa ishuj të tjerë në këtë vend që thjeshtë janë magjik dhe duken sikur janë nxjerrë nga parajsa. Keni dëgjuar për Tokën e Buzëqeshjeve? Çka nëse pushimi juaj i ardhshëm do të bëhej aty?

Më poshtë pushime.com ju sjell disa prej ishujve më magjik të Tajlandës, që gjithsesi duhet të jenë në listën tuaj të vendeve që duhet t’i vizitoni.

Koh Phayam
Koh Similan
Koh Yao Yai
Koh Yao Noi
Koh Phi Phi Don
Koh Phi Phi Le
Koh Jum
Koh Lanta Yai
Koh Muk
Koh Kradan
Koh Adang
Koh Khai
Koh Lipe
Koh Tarutao
Koh Phangan
Koh Tao
Koh Khram Yai
Koh Samet
Koh Munnork
Koh Chang
Koh Mak