Balena shpëton zhytësin nga peshkaqeni

Ky është momenti interesant kur një balenë gjigante mbron një biolog nga një peshkaqen afër, duke e larguar atë nga zhytësi.

Videoja u kap në ujërat e plazhit Muri, Rarotonga, në ishujt Cook të Paqësorit Jugor.

Biologu i balenave Nan Hauser thotë se balena e mbrojti atë dhe ekipin e saj nga peshkaqeni, duke e fshehur atë nën krahët e saj.

Shikojeni videon: