Jeni lodhur nga qyteti? Shikoni këto 17 vende përrallore

Të gjithë i kemi idetë tona se si është të jetosh në fshat. Pritjet tona mund të ndryshojnë pasi ka shumë vende të ndryshme në botë.

Por ajo që të gjithë e kemi të përbashkët sa i përket fshatrave është ajri i pastër, densiteti i vogël i popullsisë dhe atmosfera e këndshme.

Ne sot kemi mbledhur më poshtë 17 fshatra të pabesueshëm që thjeshtë ju lënë pa fjalë. Definitivisht do të dëshironi të jetoni këtu ose të paktën t’i vizitoni pasi ta lexoni këtë artikull.

17. Hallstatt, Austri

16. Fshati Simiane-La-Rotonde në Provence, Francë

15. Fshati Ylber, Taichung, Tajvan

14. Marsaxlokk, Maltë

13. Ishujt Lundrues të Liqenit Titicaca, Bolivia, Perú

12. Alberobello, Itali

11. Monsanto, Portugali

10. Uchisar, Turqi

9. Tarracat e Orizit Longji, Kinë

8. Pariangan, Indonezi

7. Fshati i Peshkimit Cua Van, Vietnam

6. Giethoorn, Venecia holandeze, Holandë

5. Bibury, Angli

4. Reine Lofoten, Norvegji

3. Fshati Gásadalur, Danimarkë

2. San Gimignano, Toskanë, Itali

1. Fshati i peshkimit, Kaliningrad, Rusi