Këto foto do t’ju bëjnë të shkoni në ‘Euro Trip’ menjëherë

Fotografi Naom Chen ka udhëtuar nëpër botë pothuajse gjatë gjithë jetës së tij.

Për të fotografia filloi si një hobi dhe shpejt u bë një pasion. Kur ai e kuptoi se kjo ishte gjëja e vetme që atij me të vërtetë i pëlqente të bënte, vendosi të bëhej një profesionist.

Prej atëherë, ai vendosi që të udhëtojë përreth Evropës duke dokumentuar disa prej vendeve më spektakolare në botë.

Në ueb-faqen noamchen.com, ai thotë se i pëlqen ajo çfarë Evropa ofron: natyrë të pabesueshme, histori dhe kultura të pasura, një numër kështjellash, ushqim të mahnitshëm dhe më shumë.

Ai mblodhi disa fotografi për të treguar se sa mahnitës është kontinenti i vjetër. Këto foto sigurisht se do t’ju bëjnë që të shkoni menjëherë në Euro Trip.

Mund të shihni disa prej vendeve më me ngjyra, si Ishulli i Buranos, Itali1

Kështjella të mahnitshme pranë liqeneve, si kjo në Killon, Zvicër2

Disa fshatra mesjetarë si Rupiti i vogël, Spanjë3

Fshatrat piktoresk që duken si një kartë postare, si Kolmari në Francë4

Më shumë kështjella përrallore, si Kështjella Hohenzollern në Gjermani5

Peizazhe mahnitëse dhe liqene për të pushuar, si në Austri6

Fshatra të pabesueshëm dhe shumëngjyrësh pranë oqeanit si Cinque Terre, Itali7

Kështjella Renaissance e kapur për një shpelle në Predjama, Slloveni8

Vende unike nga Lufta e Dytë Botërore si ky bunker i madh, pjesë e Linjës Maginot në Francë9

Pamje të pazakonshme si kjo, që dëshmon se në Paris ka më shumë se Kulla e Ajfelit…10

Restorante të përsosura për t’u kënaqur me një kafe ose ushqim si ky në Alsace, Francë11

Arkitekturë e mahnitshme, art dhe histori të pasur në Romë, Itali12

Afrohu me natyrën dhe ndjehu sikur je në maje të botës, përderisa admiron Alpet madhështore të kontinentit13

Sinagoga e dytë më e madhe në botë (dhe më e madhja në Evropë) në Budapest, Hungari14

Të pastrosh mendjen përderisa shikon perëndime të mahnitshme dielli si ky në Liqenin e Gjenevës, Zvicër15

Dhe një qytet në ujë si Venecia në Italivenice