Këto janë plazhet më të mira për vitin 2017

Për adhuruesit e plazheve, ka gjithmonë vende të mira të cilat u përshtaten shijeve të tyre.

Kur është fjala për pushime, Toka ka shumë parajsa të vërteta për të ofruar. TripAdvisor ka bërë një listë ku ka zgjedhur plazhet më të mira të botës, të votuara nga pushuesit.

Ne kemi marrë listën dhe plazhet më të mira për vitin 2017 janë këto:

 1. Baia do Sancho, Brazil1
 2. Gjiri i Hirtë, arçipelagu Turks dhe Caicos në Oqeanin Atlantik2
 3. Plazhi i Shqiponjës, Aruba, Karaibe3
 4. Parajsa Playa, Kubë4
 5. Plazhi Siesta, Florida, SHBA5
 6. Plazhi La Concha, Spanjë6
 7. Ishulli Mujeres, Meksikë7
 8. Ishulli Havelock, Indi8
 9. Plazhi Elafonissi, Kretë, Greqi9
 10. Plazhi Galapagos, Ishujt Galapagos10
 11. Ishulli Anse Lazio, Seychelles, Afrikë Lindore11
 12. Plazhi Shtatë Milje, Ishujt Kajman12
 13. Plazhi Flamenco, Puerto Riko13
 14. Plazhi Bavaro, Republika Dominikane14
 15. Plazhi në Negril, Xhamajka15
 16. Plazhi Anakena, Ishulli Pashkë16
 17. Plazhi Parajsa e Bardhë, Australi17
 18. La Cote des Basques, Francë18
 19. Gjiri i Pemëve të Fikut, Çipro19
 20. Plazhi në Gjirin Perëndimor, Honduras20
 21. Plazhi i Bardhë, Filipine21
 22. Plazhi Nagapali, Mianmar22