Ky ishull është më i bukuri në botë

Kjo parajsë ekzotike në Azi është votuar si ishulli më i mirë në botë.

Bëhet fjalë për ishullin Palawan në Filipine, që e ka fituar këtë epitet nga revista Travel+Leisure.

Në këtë ishull janë realizuar edhe disa filma të Hollivudit, si “Beach”, “Bourne Legacy” dhe “The World is Not Enough”.

Si duket ishulli? Një parajsë e vërtetë! Shikoni fotografitë më poshtë:

1703-view-over-coron-bay-at-kayangan-lake-diving-coron-palawan-philippines-dpi-17031654170fa00ab73f13c3da39d9738700beautiful-palawan-island-philippines

Kayangan lake
Kayangan lake

ostrov_palavanpalawan-paradise1palawan-philippines05

Burimi i fotove: Google Images