Ky plazh është njëri nga më të bukurit në Evropë

Bota ka shumë plazhe magjepsëse, por vizitorët gjithnjë kërkojnë plazhe interesante për të vizituar. Navagio, është plazhi më i bukur në Greqi dhe njëri prej më të bukurve në Evropë.

Nëse nuk e besoni, hidhi një sy fotografive që i kemi mbledhur më poshtë. Ajo që e bën interesant këtë plazh është vendi ku ndodhet – pranë një shkëmbi të madh.

Gjithashtu një tjetër faktor që e bën të bukur këtë plazh është pamja nga lart plazhit, nga ku mund të shikohet pamja e ishujve të detit Jon të Zakynthos.

Se si duket ky plazh shihni fotot më poshtë:

278563-landscape-Greece-Zakynthos-navagio_beach-748x421 maxresdefault myrtos-1366x768 navagio-beach navagio-beach-wallpaper-3093 Navagio-Beach-Wallpaper-HD navagio-shipwreck-bay-zakynthos-island-greece-wallpaper-81899