Njihuni me qenin që udhëton botën

Zoltan Attila Kecskes, një turist dhe bloger nga Britania, pëlqen të udhëtojë nëpër botë. Kudo që ai shkon e merr kamerën me vete dhe sapo e gjen mundësinë, e fotografon qenin e tij Alfie.

Edhe qeni i tij adhuron udhëtimet dhe eksplorimet, madje këtë e dëshmon më së miri duke pozuar i lumtur për pronarin e tij.

Më poshtë mund t’i shihni disa prej fotografive më të mira që ai i bëri gjatë këtij viti duke udhëtuar nëpër botë dhe të cilat i publikoi në uebfaqen e tij.

Bibione, Itali

Kështjella Herstmonceux, Angli

Lugina Ouse, Angli

Lucern, Zvicër

Liqeni Como, Itali

Burg Eltz, Gjermani

Beachy Head, Angli

Bruges, Belgjikë

Colmar, Francë

Cesky Krumlov, Republika Çeke

Szolnok, Hungari