Vendet më romantike të botës, sipas National Geographic

Qoftë nëse thjeshtë jeni dashuruar apo keni përvjetorin e martesës, kush do të mund t’i rezistonte shansit për të eksploruar vendet më romantike në botë?

Prej rrugëve me kalldrëm në Gjermani e deri tek plazhet e mrekullueshme në Havai, një libër i ri – Vendet më Romantike në Botë – nga National Geographic, ka zbuluar vendet më të mira për të shkuar me partnerin.

Gjatë çdo sezone, këto vende janë ideale për çdo çift – qoftë nëse dëshironi ta shijoni pranverën në Paris apo të inspiroheni me dimrin në St Moritz.

Këto janë vendet më romantike:

Tarraca romantike në Le Meridien, Bora Bora1

Një rrugëtim përrallor: Një udhëtim me Glacier Express për të përjetuar bukurinë e St Moritz në Alpe sigurisht se inspiron romancën2

Për ata që e duan verën: Një gotë verë ose shampanjë nga ‘Syri i Londrës’ përderisa shikoni perëndimin e diellit3

Të përjetosh rrugët me ujë: Kanalet e mahnitshme të Liijang, Kinë4

Ujëvarat e Viktorias5

Maçu Piçu, një tjetër destinacion romantik6

Kujtime magjike: Koha e pranverës në Japoni të bën të biesh në dashuri me të7

Të kalosh një natë romantike në një banesë eskimeze në Islandë

Provided from Josefin Lindberg Media & PR ICEHOTEL. Please credit Asaf Kliger and IceHotel.

Një aferë për t’u mbajtur mend: Parku Qendror i Nju Jorkut ofron një pamje shumëngjyrëshe, sidomos në vjeshtë, për ata që e duan romancën9

Rrugët me kalldrëm dhe tregu i Krishtlindjeve në Rothenburg, Gjermani, ofron një vend sharmant për të dashuruarit gjatë dimrit10

Parisi gjatë pranverëspar